podpis do ilustracji – z kropką czy bez kropki?

Szanowni Państwo,
jeśli do tekstu wstawiamy wykres lub tabelę i podajemy źródło:
Źródło: ZUS, KRUS
Ź: opracowanie własne na podstawie: […], str. 12
Ź: opracowanie własne na podstawie monitoringu XY

czy na końcu stawiamy kropkę? Spotkałam się z zapisami bez kropki:
Źródło: GUS

ale i z kropką, gdy źródło przypomina przypis:
[…], s. 12.

W Edycji tekstów znalazłam tylko przykład informacji o źródle danych w tabeli (z kropką):
Rocznik Statystyczny, 1992, str. 26.

B. Kamola
W Edycji… jest również podrozdział poświęcony podpisom do materiałów graficznych, który dopuszcza niestawianie kropki na końcu jedno- lub wielozdaniowych podpisów pod ilustracjami (przy czym podpis może zawierać opis, legendę oraz podanie źródła). Zalecenie to można rozszerzyć na wszelkie materiały uzupełniające tekst główny (typu: tabele, wykresy, schematy, tablice itp.), które to materiały są wyraźnie wydzielone i mają podpis. Możliwość pomijania kropki na końcu podpisu wiąże się właśnie z tym, że podpis jest wyraźnie oddzielony od tekstu głównego stosownymi odstępami (tzw. światłem), a ponadto jest złożony innym – jeśli chodzi o krój, wielkość bądź odmianę – rodzajem pisma. Wszystkie te środki typograficzne są o wiele mocniejszym separatorem ukazującym zakres podpisu niż znak interpunkcyjny w postaci kropki. Nie jest jednak błędem postawienie kropki na końcu podpisu. Będzie ona elementem redundantnym (nadmiarowym).
Adam Wolański