podpisy do tabel i ilustracji

Bardzo nurtuje mnie problem znaków interpunkcyjnych w podpisach zdjęć, tabel, wykresów itp. Co zrobić, jeśli podpis to tylko imię i nazwisko? Czy zdania traktować inaczej niż równoważniki zdań? Czy dla danej pracy należy przyjąć określony sposób zapisu: pisać wszystko z kropką (nie tylko zdania) albo bez? Czy można przyjąć różne zasady co do stawiania kropki w jednej pracy, np. zdania z kropką, równoważniki zdań bez? Jak postąpić, gdy podpis stanowi cytat?
Szczegółowo na Pana pytanie odpowiada Edycja tekstów A. Wolańskiego, s. 210 i 227–228. Podpisu nie zamykamy kropką, a jeśli jest wielozdaniowy, to kropkę stawiamy po każdym zdaniu z wyjątkiem ostatniego. Nie czynimy różnicy między podpisem zdaniowym a niezdaniowym, nie wdrażamy żadnego specjalnego postępowania dla podpisu składającego się tylko z imienia i nazwiska albo ujętego w cudzysłów. Podpisy mogą być dwustopniowe: w takim wypadku część ogólną oddziela się od szczegółowej dwukropkiem albo składa się część szczegółową mniejszą czcionką od nowego wiersza.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski