podpisy pod ilustracjami

Dzień dobry,
Mam pytanie: czy w podpisach pod zdjęciami (w gazecie, książce) stawiamy na końcu kropkę? Jeśli podpis jest krótki, np.: „Kościół Mariacki”, to pewnie nie, ale jeśli brzmi: „Kościół Mariacki to jedna z najpiękniejszych świątyń w Polsce”? A co, jeśli zdanie jest złożone, z przecinkami, lub podpis składa się z dwóch zdań? Do tej pory kropek nie stawiałam, ale ostatnio spotkałam się z inną praktyką, więc będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Joanna
Praktyka jest różna, co widać, gdy się porówna różne książki lub czasopisma. Przepisy ortograficzne tej kwestii nie rozstrzygają. Należy jednak przyjąć, że wszystkie znaki interpunkcyjne wewnątrz podpisu pod zdjęciem, w szczególności przecinki, należy zachować. Nie rezygnujmy też z kropek zamykających poprzednie zdania w podpisie wielozdaniowym. Swoboda wyboru dotyczy zatem tylko ostatniej kropki. Ważniejsze od tego, co dokładnie postanowimy, jest to, aby interpunkcja w całej książce była jednolita.
Mirosław Bańko