podróże

1. Podróże na siedem kontynentów.
2. Podróże po siedmiu kontynentach.
3. Podróże przez siedem kontynentów.
Ma być to tytuł albumu ze zdjęciami ze świata. Wydawca chce użyć formy jak w pkt 1, ja uważam, że jest ona błędna (dotyczy przedostania się z miejsca na miejsce), wolę jak pkt 2 i 3, czy mam rację i jak to udowodnić?
Żadne z przytoczonych zdań nie jest błędne, ale pierwsze eksponuje najmniej ciekawą fazę podróży, np. przelot na (!) inny kontynent, podczas gdy drugie i trzecie dotyczą podróży par excellence, np. po (!) bezdrożach Afryki albo przez (!) amazońską dżunglę.
Mirosław Bańko, PWN