podwójne oblicze Ż

Witam!
Czy poprawne jest pisanie litery ż jako poziomo przekreślonego z? Skąd pochodzi taka forma?
Dziękuję i pozdrawiam.
Wydaje się, że taka pisownia ż niemal całkowicie zanikła. Praktycznie identyczny kształt ma ozdobna forma litery z, co powoduje wieloznaczność. Co do pochodzenia formy, to kiedyś usiłowałem znaleźć odpowiedź w podręcznikach liternictwa, ale bez rezultatu. Prawdopodobnie istniały różne szkoły kaligrafii lansujące różny sposób pisania ż, ale sprawa nie została dotąd zbadana.
Janusz Bień, prof., Uniwersytet Warszawski