podzielić się wiedzą

Szanowni Państwo!
Popularny zwrot mówi o tym, że ktoś podczas spotkania podzielił się doświadczeniem. Czy faktycznie jest to możliwe i doświadczenie jest podzielne, czy to tylko przenośnia?
Z poważaniem – Nowak
Można podzielić się doświadczeniem, obawami, wrażeniami itp. W naszej poradni czytelnicy dzielą się z nami swoimi wątpliwościami, a poradniani eksperci dzielą się z nimi swoją wiedzą. Wszystko to są oczywiście zwroty przenośne, jeśli za podstawowe użycie uznać dzielenie się czymś materialnym, np. chlebem.
Mirosław Bańko, PWN