pokoje

Zwracam się z uprzejma prośbą o wyjaśnienie poprawnej formy: pokojów czy pokoi. Jestem nauczycielem matematyki i spotykam się w zadaniach z różną formą. Stawia mnie to w niezręcznej sytuacji wobec uczniów :) Dziękuję z góry za wyjaśnienie. Pozdrawiam
Jarosław Mrozek
P.S. Wesołych Świąt!!!
Obie formy są poprawne, pokoi jest używana częściej. Szkoda, że nie napisał Pan o tych zadaniach, to byłoby miłe urozmaicenie w naszej poradni. Dziękujemy za życzenia świąteczne, odwzajemniamy je promiennym uśmiechem – od całej Redakcji.
Mirosław Bańko, PWN