pokonfliktowy

Czy słowo pokonfliktowy (np. regiony pokonfliktowe – takie, na terenie których jakiś czas temu miały miejsce konflikty zbrojne) jest poprawne?
Pozdrawiam
MB
Słowo jest zbudowane poprawnie – jak powojenny lub popaździernikowy – ale naturalniej byłoby je odnosić do wydarzeń lub odcinków czasu niż miejsc. Choć zbudowane poprawnie, słowo pokonfliktowy musi być bardzo rzadko używane, skoro w korpusie współczesnej polszczyzny nie mamy ani jednego przykładu.
Mirosław Bańko