pokpić sprawę

Witam!
Piszecie: „pokpić (…) kpić z kogoś lub z czegoś przez jakiś czas”. Piszecie nieprawdę – bo mówi się przecież pokpic sprawę. Czyli 'zepsuć, spartaczyć'.
Pokpić sprawę to zwrot ilustrujący inne znaczenie czasownika pokpić, które w Innym słowniku języka polskiego PWN objaśniono następująco: „Jeśli ktoś pokpił coś, to załatwił to nieumiejętnie lub źle”. Po tej definicji idą przykłady: „Pokpiłeś prawę. Zepsułeś wszystko” oraz „Jeśli ponownie pokpisz coś, zwolnią cię z pracy”.
Cytowana przez Pana definicja czasownika pokpić jest niedobra, ale z zupełnie innego powodu, mianowicie – jest niezgodna z aspektem definiowanego czasownika (czasownik jest dokonany, a definicja jest zbudowana w aspekcie niedokonanym). Poprawna wersja mogłaby brzmieć np. tak: „pokpić sobie z kogoś lub czegoś – spędzić pewien czas, kpiąć sobie z tej osoby lub rzeczy” (por. definicję w Innym słowniku języka polskiego PWN).
Mirosław Bańko, PWN