pół kobieta, pół lew

Szanowni Państwo,
Jak napisać złożenie pół kobieta, pół lew (w tekście: „Jej oczami obdarzył hybrydę, pół kobietę, pół lwa”) – oddzielnie, razem czy z dywizem?
Dziękuję,
Lidia Kłonica
Rozdzielnie, czyli tak jak w cytowanym przez Panią przykładzie. Gdyby chodziło tylko o półkobietę albo tylko o półlwa, to należałoby ich nazwy zapisać łącznie. Ale „oddzielnie piszemy pół w dwuczłonowych wyrażeniach, w których każdy człon z osobna przekazuje znaczenie połowiczności, a oba współnie określają jedno pojęcie, np. pół jawa, pół sen (…)” (Słownik wyrazów kłopotliwych PWN).
Mirosław Bańko