pół + świat

Szanowni Państwo!
Jak zapisać cząstkę pół w poniższym tekście: łącznie czy rozdzielnie?
Szkoła to nauka!
Powie mama, tato.
Lecz dla nas to więcej –
jest naszym (pół)światem.

(W znaczeniu, że warta jest tyle, co pół świata.)
Bardzo dziękuję za wspaniałą pracę, jaką Państwo tutaj wykonują.
Anna P.
W zasadzie należałoby pisać łącznie, ale ponieważ półświatem kojarzyłoby się wtedy z półświatkiem, a treść wiersza do tego wcale nie zachęca, proponuję zachować nietypową pisownię z nawiasem. Będzie skłaniała do refleksji, a to tylko lepiej. Mam też propozycję, aby słowa „Powie mama, tato” zastąpić przez Powie mama z tatem” – dzięki temu zyskamy dokładny rym.
Swoją drogą, czyj jest ten wiersz, który tak doskonalimy? I czy mama z tatą są nauczycielami w szkole, skoro szkoła to dla nich pół świata? Jeśli tak, to nasuwa się jeszcze jedna propozycja: „Powie mama, tata. (…) dla nas to pół świata”. Bez skłaniającego do refleksji nawiasu, bez potencjalnych skojarzeń z półświatkiem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski