polifunkcyjne sufiksy

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, jakie są najbardziej polifunkcjonalne sufiksy występujące w języku polskim, poza sufiksami -ica i -ka, które bardzo często są podawane jako przykłady (jeśli za kryterium podziału uznamy Dokulilowski podział na derywaty transpozycyjne, mutacyjne i modyfikacyjne).
Dziękuję za pomoc i odpowiedź
Z treści pytania wnioskuję (bo niestety nie zostało sformułowane jasno), że chodzi tu o poważną pracę badawczą nad wielofunkcyjnością przyrostków. Jeśli tak, należałoby najpierw obmyślić jej podstawy, a więc np. kryterium ustalania funkcji, kryterium ustalania formy przyrostka (czy np. -nia, -alnia, -arnia, -elnia, -ernia, -ornia, -ownia, -unia to osiem różnych przyrostków, czy warianty jednego) itd.
Bez wdawania się w dyskusję nad szczegółami można stwierdzić, że przyrostków wielofunkcyjnych (w przyjętym znaczeniu) mamy raczej mało. Przykłady ilustrujące ich użycie występują w następującej kolejności: transpozycja, mutacja i modyfikacja.
1) -ek (upadek, podrzutek, dzionek),
2) -nia (kłótnia, pracownia, Kasiunia),
Podaję tylko przykłady przyrostków wielofunkcyjnych, przedstawienie pełnej ich listy wymaga dłuższej pracy, do której Panią zachęcam.
PS Nasza korespondentka użyła kilku specjalistycznych terminów, których nie byłem w stanie objaśnić w ramach krótkiej porady. W związku z tym odsyłam Czytelników do lektury książek z zakresu słowotwórstwa.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski