politeia

Witam,
chciałam zapytać o odmianę greckiego słowa, zapisanego zgodnie z zasadami transkrypcji politeia,. Czy ta transkrypcja jest poprawna?
Greckie słowo politeìa, oznaczające jedną z trzech arystotelesowskich form ustroju państwowego, po polsku piszemy przez j, jak Troja, i odmieniamy politeja, politei, politei, politeję itd. To samo słowo, niespolszczone, jako tytuł dialogu Platona zapiszemy w transkrypcji Politeia, przeczytamy [ploiteja] i odmienimy Politeia, Politei, Politei, Politeię itd.
Maria Krajewska, WSz PWN