półwytrawne półwino

Czy półwytrawne pisze się razem? W słowniku nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie. Jest ona na etykietach win, ale to nie wydaje mi się zbyt autorytatywne. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję,
Monika Senderska
Cząstkę pół- piszemy różnie, raz łącznie, raz rozdzielnie, zob. szczegóły w par. [137]–[141] w naszym słowniku ortograficznym, dostępnym na stronach WWW. Z par. [138] wynika, że półwytrawny piszemy łącznie, podobnie jak np. półsłodki. Czy brak zaufania do pisowni na etykiecie ma związek z ambiwalentnym postrzeganiem wina jako napoju bogów, ale też zwykłych meneli?
Mirosław Bańko, PWN