ponad- i ponad

Szanowna Redakcjo,
wiem, że wyraz ponadsześćsetletni należy pisać łącznie, natomiast nie jestem pewna, jaką postać ortograficzną powinien mieć zapis cyfrowy. Czy można napisać: ponad 600-letni?
Danuta
Muszę zacząć od sprostowania. Nie jest tak, żeby trzeba było pisać ponadsześćsetletni, można też pisać ponad sześćsetletni. Być może taka dowolność Panią zaniepokoi, ale proszę wziąć pod uwagę, że wyrazy mogą mieć różne funkcje gramatyczne, nawet jeśli nie różnią się znaczeniem. Otóż w pierwszym przykładzie (ponadsześćsetletni) mamy do czynienia z przedrostkiem ponad-, a w drugim (ponad sześćsetletni) z partykułą ponad. Że taka partykuła funkcjonuje, i to w identycznym znaczeniu, przekonuje zapis ponad 600-letni. Bo przecież nie ponad600letni, prawda?
Mirosław Bańko