ponadtrzyipółkrotny

Szanowny Panie Profesorze,
Wiemy na podstawie słowników, że należy pisać słowo ponadtysiącletni łącznie. A co należałoby zrobić w następujących przypadkach?
… nastąpił ponad trzykrotny wzrost
… zwiększył się ponad trzykrotnie
… zwiększył się ponad trzyipółkrotnie
… nastąpił ponad trzyipółkrotny wzrost
Szanowna Pani,
Pamiętam zdziwienie posłów, którzy w preambule do Konstytucji musieli zaakceptować pisownię słowa ponadtysiącletniego. Nie tylko w tym słowie, lecz także we wszystkich wypadkach, o których Pani pisze, choć to wydaje się dziwne, skomplikowane i długie, stosujemy pisownię łączną. Trzeba być konsekwentnym, jeśli to możliwe.
Pozdrawiam,
Jerzy Bralczyk