ponieważ…, przeto…

Prof. Pisarek twierdzi,że połączenie ponieważ…, przeto… jest redundantne, a więc niepoprawne. A przecież spotykamy wiele analogicznych spójników zdaniowych skorelowanych, np. chociaż…, jednak…, które – zwłaszcza w dłuższych zdaniach złożonych – ułatwiają uchwycenie związku przeciwstawności, przyczynowości itp. Proszę o opinię.
Wypada się zgodzić z prof. Pisarkiem, że ponieważ…, przeto… jest redundantne, ale stąd nie wynika, że jest błędem językowym. W każdym razie nie bardziej niż o wiele częstsze przecież ponieważ…, więc….
Mirosław Bańko, PWN