ponieważ…, więc…

Dzień dobry!
Chciałbym się dowiedzieć, czy poprawne jest zdanie o takiej konstrukcji: „Ponieważ była piękna pogoda, więc pojechaliśmy na wycieczkę”. Często spotykam się ze zdaniami o takiej budowie w prasie i literaturze. Czy prawidłowe jest użycie obu spójników (ponieważ i więc) w sytuacji, w której w zupełności wystarczające jest posłużenie się tylko jednym z nich? Jeśli tak, to do której grupy zdań – podrzędnie czy współrzędnie złożonych – zaklasyfikować podany przykład?
Pozdrawiam
Zdanie jest poprawne i jest podrzędnie złożone (decyduje o tym treść i wzajemny stosunek zdań składowych, a nie tzw. wskaźnik zespolenia). Od piszącego zależy, czy wybierze wersję prostszą („Ponieważ X, Y”), czy dłuższą, ale wyrazistszą („Ponieważ X, więc Y”). Nawet z tych quasi-algebraicznych formuł, które tu zapisałem, widać, że wersja z ponieważ…, więc… ma swoje zalety.
Mirosław Bańko, PWN