ponownie – dywiz czy półpauza?

I jeszcze jedno pytanie: czy pisząc czyjąś datę urodzenia i śmierci, używa się spacji, czy dywizu, czy półpauzy? Na przykład:
(1915-2000)
(1915 – 2000)
(1915–2000)
(1915 – 2000)

Dziękuję
Przy zapisie tego rodzaju zakresu czasowego można użyć łącznika bez spacji lub półpauzy bez spacji, a więc poprawny jest zapis: (1915-2000) lub (1915–2000). Profesjonalni typografowie w publikacjach o wybitnych walorach estetycznych posługują się tzw. kreską liczbową bez spacji (ang. figure dash, symbol kodu: U+2012). Kreski liczbowe tym różnią się od półpauz, że są zawsze w połowie wysokości danej cyfry, podczas gdy półpauzy znajdują się zazwyczaj poniżej połowy.
Adam Wolański