portafilter czy portafiltr?

Dzień dobry,
chciałam zapytać o odmianę wyrazu portafilterportafiltrze czy portafilterze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
D.W.
Portafilter 'rodzaj uchytu służącego do parzenia kawy w ekspresie' to słowo nowe, mało znane, więc trudno powiedzieć, jak się będzie odmieniać. Wyniki kwerend za pomocą wyszukiwarki Google wskazują, że większość osób, które tego słowa używają, odmienia je podobnie jak filtr, np. portafiltra (raczej nie portafiltru) i portafiltrze. Analogia do filtra podpowiada zresztą, żeby nie mówić portafilter, lecz portafiltr – i cieszę się, że taka właśnie spolszczona forma jest już obecna na polskich stronach WWW.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski