porządek znaczeń w słowniku

Drodzy Państwo!
Mam do Państwo pytanie dotyczące kolejność znaczeń w słownikach fachowych. Jeśli podajemy wiele przykładów dla oznaczenia użycia jakiedoś słowa, jaka kolejność obowiązuje w obrębie hasła? Na przykład określenie z przymiotnikiem (körperlicher Zwang), określenie z przyimkiem (unter Zwang) lub dopełnienie rzeczownikowe (der Zwang der Gestetz), a wreszcie użycie rzeczownika w połączeniu z czasownikiem (Zwang ausüben).
Z poważaniem
E. Jenek
Poprosiłem o opinię osobę zajmującą się wydawaniem słowników dwujęzycznych i otrzymałem następującą informację: „W przypadku słowników fachowych z reguły przyjmuje się porządek alfabetyczny, przy czym rodzajniki sa niewidoczne (tzn. ignorujemy je przy alfabetyzacji). W przytoczonych przykładach przyjelibyśmy więc następujący porządek: körperlicher Zwang, unter Zwang, der Zwang des Gesetzes. Raczej nie stosuje się porządkowania według części mowy, które zdarza się w słownikach ogólnych”.
Mirosław Bańko, PWN