posiadać

Czy można napisać, że ktoś posiada problem? Chodzi mi o słowo posiada.
Posiada się przedmioty materialne, i to raczej cenne, a także np. dobra ziemskie i bogactwa naturalne. Ktoś może też posiadać jakąś umiejętność lub wiedzę, może posiadać rodzinę lub jakąś cechę (zob. przykłady w dobrych słownikach). Problemu się nie posiada, problem można jedynie mieć.
Mirosław Bańko, PWN