postać równania

Czy poprawna jest zwrot w tekście matematycznym: równanie jest postaci (i w nowej linii pojawia się wzór)? Czy lepsza jest forma: równanie jest o postaci?
Spotyka się obie konstrukcje, najczęściej bez czasownika jest, a więc np. „Zakładamy rozwiązanie postaci (…)” albo „Pominięcie zmiany retencji prowadzi do równania bilansu w postaci (…)”. Są też inne możliwości, np. „(…) otrzymuje się równanie o postaci analogicznej do wzoru (…)”. Podane cytaty pochodzą z Korpusu Języka Polskiego PWN.
Mirosław Bańko, PWN