poszłem?

Witam!
Doszła mnie informacja, że obok formy wyszedłem poprawna jest również od niedawna forma wyszłem, poszłem itp. Czy to możliwe? Jeśli tak, to na jakiej podstawie? Gdzie można sprawdzać takie „nowinki”?
Pozdrawiam Urszula T.
To są rzeczywiście „nowinki”, a nie wiarygodne informacje. Może ktoś źle zrozumiał jakiegoś językoznawcę i puścił w świat wiadomość, że „teraz już wolno”. Najlepsze, co mogę powiedzieć o formach wyszłem, poszłem itp., to to, że będąc w użyciu w pewnych środowiskach, pełnią w nich funkcję integrującą. Tak na przykład młody człowiek z kulturalnej rodziny, wzięty w kamasze, zaczyna mówić poszłem, gdyż tak mówią jego koledzy z jednostki. Po czym wraca z wojska i przestawia się na ogólnopolską odmianę polszczyzny. Bywa, że przestawia się tak na przepustce, a nawet częściej – ze zdania na zdanie, zależnie od tego, do kogo mówi. Socjolingwiści określają takie naprzemienne używanie różnych kodów językowych terminem code switching.
Mirosław Bańko, PWN