poufność a tajemnica

Szanowni Państwo,
czy prawidłowa jest forma zachować powierzone informacje w poufności? Moim zdaniem lepiej byłoby je zachować w tajemnicy, ale może występuje tutaj jakaś różnica w znaczeniu, o której nie wiem.
Adam
W języku ogólnym zapewne lepiej pod względem stylistycznym mówić o utrzymaniu czegoś w tajemnicy. Domyślam się jednak, że przytoczona w pytaniu fraza pochodzi z tekstu prawnego lub prawniczego. W tego typu tekstach często możemy spotkać pojęcie informacji poufnej, umowy o zachowaniu poufności itp. Co więcej, w języku prawniczym informacja poufna stanowi pojęcie szersze niż tajemnica (przedsiębiorstwa). Każda tajemnica firmy stanowi informację poufną, ale nie każda informacja traktowana przez przedsiębiorcę jako poufna stanowi jej tajemnicę. Z precyzji i konsekwencji terminologicznej języka prawniczego wynika zatem najpewniej użycie konstrukcji o zachowaniu czegoś w poufności, a nie w tajemnicy.
Adam Wolański