powód stresu

Szanowni państwo!
Spotkałem się z takim problemem. Otóż moja koleżanka powiedziała pewnego razu, iż jest „bardzo zestresowana i przerażona jutrzejszym wydarzeniem”. Czyżby normy języka polskiego pozwalały na przerażenie czymś, zanim się wydarzy? Nie lepiej by było powiedzieć, że ona jest „bardzo zestresowana i przerażona z okazji jutrzejszego wydarzenia”?
Z poważaniem
Paweł
Odradzam okazję, to słowo kojarzy się z czymś miłym i ważnym, por. „Serdeczne życzenia z okazji urodzin”. Nie jestem też przekonany, że nie można mówić o zmartwieniu (przerażeniu, stresie) z powodu czegoś, co dopiero nastąpi. Jeśli jednak bardzo Panu taka konstrukcja przeszkadza, to można w zmian użyć czegoś w rodzaju: „bardzo zestresowana i przerażona perspektywą jutrzejszego…” (i tu dać np. spotkania, raczej nie wydarzenia).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski