powtórzony spójnik szeregowy

Wiam!
„Wróciłam do domu i zdjęłam czapkę i szalik” czy raczej „Wróciłam do domu i zdjęłam czapkę, i szalik”? Czy za każdym razem, kiedy występuje powtórzenie spójnika i, stawia się przecinek, czy są jakieś wyjątki?
Zasada, która mówi o poprzedzaniu przecinkiem powtórzonego spójnika szeregowego (i, albo, ani i kilku innych), dotyczy spójników powtórzonych na tym samym poziomie struktury zdania. Mamy zatem dwie możliwości:
Wróciłam do domu i zdjęłam czapkę i szalik.
Wróciłam do domu i zdjęłam i czapkę, i szalik.

W pierwszym przykładzie spójniki występują na różnych poziomach struktury zdania (pierwszy łączy frazy czasownikowe, drugi rzeczowiki wewnątrz drugiej z tych fraz). W drugim przykładzie pierwszy spójnik nadal występuje na innym poziomie niż drugi i trzeci, ale drugi i trzeci są pod tym względem równorzędne, toteż trzeci poprzedzono przecinkiem.
Mirosław Bańko, PWN