pozdrowienia

Który zwrot jest poprawny: przekazać pozdrowienia Tomkowi, Ani i Krzyśkowi czy przekazać pozdrowienia dla Tomka, Ani i Krzyśka? A może obie formy są dopuszczalne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Przekazać możemy coś komuś, a pozdrowienia mogą być dla kogoś, zasadniczo więc obie konstrukcje są poprawne, tyle że raz zaimek zależy bezpośrednio od czasownika, a raz od przyimka, który z kolei jest zależny od rzeczownika. Zazwyczaj chodzi nam o to, aby ktoś (np. pan X) przekazał nasze pozdrowienia komuś (np. panu Z), i wtedy użyjemy pierwszej konstrukcji. Może się jednak zdarzyć, że będziemy prosić pana X, aby przekazał panu Y nasze pozdrowienia dla pana Z. Ta dość skomplikowana sytuacja (dwóch pośredników) uzasadnia użycie drugiej konstrukcji.
Mirosław Bańko