pozycja „siedząc”

Witam serdecznie!
Które zdanie będzie poprawne i dlaczego: „Zakładam nogę na nogę w pozycji siedząc” czy też może „Zakładam nogę na nogę w pozycji siedzącej”. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Żeby pierwsze zdanie uznać za poprawne, musiałbym słowo siedząc ująć w cudzysłów i w ten sposób zrobić z niego rzeczownik. Byłoby ono wówczas określeniem słowa pozycja, można by więc zapytać: „W jakiej pozycji zakładam nogę na nogę?” i odpowiedzieć: „W pozycji «siedząc»”. Drugie Pani zdanie nie wymaga żadnych zabiegów, jest – że tak powiem – poprawne samo przez się.
Mirosław Bańko, PWN