prawda czy fałsz?

Witam,
ostatnio w szkole miałem na kartkówce zadanie prawda – fałsz. Jedno z zadań brzmiało: „Prezydent na kandydata RP musi mieć ukończone 30 lat” (Kandydat na Prezydenta musi mieć skończone 35 lat). Tu jest moje pytanie, prawidłową odpowiedzią jest prawda czy fałsz?
Pozdrawiam
Zdanie, które umieścił Pan w cudzysłowie, jest źle zbudowane, tym samym trudno mu przypisać wartość logiczną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski