prawdziwy patriota

Czy dopuszczalne jest użycie zwrotu, który jest często spotykany w polskich mediach – prawdziwy patriota i jakie są najlepsze określenia tego słowa?
Określenie prawdziwy patriota nie ma w sobie nic językowo niestosownego. Bywało jednak (i chyba jest nadal) nadużywane, przez co zyskało możliwość używania w nieco ironicznym kontekście. Być może dziś spotykamy je częściej jako stosowane z przekąsem wobec kogoś, kto bardzo stara się pokazać swój patriotyzm.
Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk