predestynacja

Witam serdecznie!
Spotkałam się z dwoma formami wyrazu: predestynacja i predystynacja. Tego drugiego nie znajduję w żadnym słowniku. Czy takie słowo istnieje, czy to błąd, literówka?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Poprawna forma to predestynacja, z łacińskiego kościelnego praedestinatio, od praedestinare 'ustalać z góry, zawczasu'. Wykolejona forma predystynacja jest pewnie wynikiem upodobnienia sylab.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski