present perfect

Jaką literą należy pisać w polskich tekstach nazwy angielskich czasów gramatycznych? Poważne angielskie gramatyki używają małych liter (present perfect), natomiast polscy autorzy na ogół dużych (Present Perfect).
Zasady polskiej ortografii nie przewidują, aby nazwy czasów, trybów, rodzajów itp. pisać wielkimi literami. Autorzy gramatyk języka angielskiego, zwłaszcza pisanych po angielsku, mogą się jednak stosować do zwyczajów brytyjskich. Proponujemy wysłać pytanie do poradni językowej wydawnictwa Oxford University Press (adres elektroniczny: AskOxford.com).
Mirosław Bańko