problem ludzkich wól

Czy istnieje liczba mnoga od słowa wola? Przyznam, że wyrażenie ludzkich wól, z jakim spotkałam się w książce, brzmi dość dziwnie.
Faktycznie brzmi dziwnie, gdyż wola rzadko jest używana w liczbie mnogiej. Jeśli ktoś jednak znajdzie powód, to może tego słowa w liczbie mnogiej użyć.
Podobne wyrazy są oznaczane w słownikach polskich skrótem blm, co się rozwija jako „bez liczby mnogiej”. Nie należy tego skrótu traktować dosłownie, jest on raczej wyrazem pewnej tendencji, mającej swoje oparcie w znaczeniu wyrazu, a nie bezwyjątkowej reguły.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski