problematyczne tytuły

Czy wszystkie człony tytułu powieści N. Kleinbaum powinny być rozpoczynać się od wielkiej litery: Stowarzyszenie Umarłych Poetów, czy tylko pierwszy wyraz: Stowarzyszenie umarłych poetów? Spotykam się również z dwiema wersjami pisowni tytułu powieści Samotność Bogów lub Samotność bogów D. Terakowskiej. Która wersja jest poprawna? Zarówno prasa, jak i wydawnictwa posługują się obiema.
Stowarzyszenie Umarłych Poetów to w powieści i filmie nazwa tajnego związku, właściwy jest wobec tego zapis wielkimi literami. Tak samo musi być w tytule.
W przypadku powieści Terakowskiej na stronach tytułowych różnych wydań mamy zapis Samotność Bogów. Ze wskazań słowników ortograficznych wynika raczej pisownia małą literą, z treści książki tym bardziej, ale skoro taki zapis przyjęła autorka, a zaakceptowali go redaktorzy cenionego wydawnictwa, pewnie powinno tak zostać.
Jan Grzenia