protekcyjny

Czy polskie słowniki odnotowują już słowo protekcyjny w znaczeniu 'ochronny, osłonowy'? Czy można go w takim znaczeniu używać?
Uniwersalny słownik języka polskiego PWN podaje takie znaczenie, ale zawężone do polityki ekonomicznej państwa i opatrzone kwalifikatorem ekon. Okularów ochronnych nie nazywałbym protekcyjnymi, działania osłonowego (np. antybiotyku) – też nie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski