prowadzić sad?

Proszę o opinię, czy zdanie: „Moi rodzice prowadzą sad” jest poprawne.
Jeśli Pani rodzice prowadzą sad, to znaczy, że sad jest dla niego czymś w rodzaju przedsiębiorstwa (por. podobne zwroty: prowadzić gospodarstwo rolne, sklep, firmę). Nie są w tym odosobnieni, skoro w Narodowym Korpusie Języka Polskiego czytamy np.: „Dopiero po dwóch latach prowadzenia sadu pod nadzorem specjalnej komisji sadownik może się ubiegać o [certyfikaty] I.P.O. i specjalny znak (etykieta z czerwonym jabłkiem na zielonym tle) przyklejany na owoce” (Gazeta Wyborcza). Nie widzę powodu, aby kwestionować zwrot prowadzić sad, i nie mam pomysłu, jakim innym zwrotem można by go zastąpić.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski