prysznic

Dzień dobry,
bardzo mnie nurtuje pytanie, skąd w języku polskim wzięło się słowo prysznic. Nie ma takiego słowa, oznaczającego to urządzenie w żadnym innym języku. Czy może wzięło się ono od nazwiska osoby, która sprowadziła prysznice do Polski?
Odpowiedź podaje Słownik eponimów, czyli wyrazów odimiennych Władysława Kopalińskiego (PWN, 1996): „Od nazwiska wynalazcy urządzenia, Vincenza Priessnitza, 1799–1851, niemieckiego lekarza-naturalisty, twórcy nowoczesnego wodolecznictwa, z pochodzenia chłopa. W swoim gospodarstwie w Gräfenbergu (obecnie Jesenik w płn. Morawach, Czechy) otworzył zakład wodolecznictwa, który zyskał światową sławę”.
Mirosław Bańko