przebrać strój

Na pewnym internetowym forum zostałem zaatakowany w związku z napisaniem następującego zdania: „…ale żeby zapomnieć przebrać strój?”. Za SJP: „przebrać' – zmienić komuś lub sobie jakąś część ubioru”. Rozumiem różnicę między słowem przebrać z użyciem zaimka zwrotnego i bez jego obecności, dlatego też napisałem przebrać strój (czyli zmienić swój dotychczasowy strój) zamiast przebrać się w jakiś inny strój.
Rozumiem, że zaatakowano Pana nie z powodu użycia biernika strój zamiast dopełniacza stroju (i dobrze, bo biernik w konstrukcji typu nie zapomnieć zrobić coś jest używany poprawnie), lecz z powodu użycia konstrukcji przebrać strój. Powiem najpierw, że zwroty typu ubrać marynarkę, rozebrać płaszcz nie mają dobrej opinii w słownikach poprawnej polszczyzny. Używane są głównie w Polsce południowej i zachodniej, na terenach dawnego zaboru pruskiego i austriackiego, stąd domniemanie, że są kalką składniową analogicznych konstrukcji niemieckich. Po polsku powinno się mówić raczej włożyć marynarkę, zdjąć płaszcz. W cytowanym przez Pana zdaniu zamiast przebrać (jakiś) strój też lepiej byłoby powiedzieć włożyć jakiś strój lub przebrać się w (jakiś) strój.
Mirosław Bańko, PWN