przecinek a imiesłów przysłówkowy

Dzień dobry!
Nie wiem, jak poradzić sobie z interpunkcją w przypadku użycia imiesłowu przysłówkowego w połączeniu z partykułami jedynie, tylko. Chodzi o zdania o konstrukcji typu: „Można sobie z tym poradzić jedynie stosując odpowiednią metodę”. Gdzie powinien stać przecinek oddzielający imiesłów? A może można go w ogóle pominąć?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeśli rozważymy zdanie synonimiczne: „Można sobie z tym poradzić jedynie przez stosowanie odpowiedniej metody”, to zauważymy od razu, że wyrażenie następujące po partykule znajduje się pod akcentem zdaniowym (jeszcze wyraźniej to słychać, gdy po partykule następuje człon jednowyrazowy, np. „Z tym sobie poradzi jedynie rząd”). Nie jest to zaskoczeniem, gdyż tak właśnie partykuły się zachowują, por. „Mam jedynie / akurat / właśnie / nawet dziesięć złotych”, gdzie niezależnie od wyboru partykuły akcent pada na składnik następujący po niej. Partykuła tworzy całość ze składnikiem, który w taki sposób wyróżnia, i dlatego czujemy opór przed oddzieleniem jej przecinkiem od tego składnika. Niemniej jednak sytuacje wymagające takiego oddzielenia się zdarzają, por. „Wiem jedynie, że już tu byli”. Myślę więc, że i w Pani przykładzie przecinek powinien stanąć między partykułą a imiesłowowym równoważnikiem zdania: „Można sobie z tym poradzić jedynie, stosując odpowiednią metodę”. Niepostawienie go w ogóle na pewno zostałoby zauważone przez sumiennego korektora i niejednego czytelnika. Interpunkcja polska jest, jeśli chodzi o imiesłowy przysłówkowe, dość pedantyczna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski