przecinek a imiesłowowy równoważnik zdania

Dzień dobry,
zwracam się do Państwa z dość prostym zdaniem, o które toczę spór z pewną Panią redaktor. Czy w zdaniu: „W okresach suszy wysychają, tworząc cienką kruchą błonkę” zostawilibyście Państwo przecinek między wysychają a tworząc? Odnoszę wrażenie, że obie mamy wątpliwości, choć pragnęłybyśmy mieć pewność.
Pozdrawiam serdecznie
Maria Politowicz
Przecinek między wysychają a tworząc jest konieczny (zob. zasady użycia przecinka przy tzw. imiesłowowych równoważnikach zdania, np. w naszym słowniku ortograficznym dostępnym na stronach WWW). Przydałby się też przecinek między cienką i kruchą.
Mirosław Bańko, PWN