przecinek a spójnik oraz

Witam,
proszę powiedzieć, czy w zdaniu „Lubię drzewa: brzozy, świerki, topole, oraz krzewy: jaśminy, maliny” przecinek przed oraz jest poprawnie postawiony.
Adam
Niestety, przecinek został użyty źle, przed oraz nie powinno go być. Aby zaznaczyć, że na słowie topole kończy się wyliczenie drzew, trzeba czegoś innego. Podaję trzy propozycje:
– Lubię drzewa: brzozy, świerki, topole, a także krzewy: jaśminy, maliny.
– Lubię drzewa: brzozy, świerki, topole, lubię też krzewy: jaśminy, maliny.
– Lubię drzewa (brzozy, świerki, topole) oraz krzewy (jaśminy, maliny).
Mirosław Bańko, PWN