przecinek przed to

Szanowna Poradnio!
Czy poniższe zdania są zapisane poprawnie, czy też przed słowem to należałoby (można by?) postawić przecinek? „Błędy ortograficzne, względnie literówki to rzadkość”, „Błędy ortograficzne, jak również interpunkcyjne to istna zmora”, „Interpunkcja, czyli przestankowanie to jego pięta achillesowa”.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyraz to może być zaimkiem (rzeczownym lub przymiotnym), czasownikiem (jako łącznik w orzeczeniu słowno-imiennym), partykułą lub spójnikiem. Przecinkiem musimy go poprzedzić tylko wtedy, gdy pełni funkcję spójnika, a więc wprowadza zdanie współrzędne, np. „Nie wiesz, to siedź cicho”, „Kocha, to poczeka”.
W podanych przykładach wyraz to występuje w funkcji łącznika, co łatwo sprawdzić, bo możemy go zastąpić przez to jest lub jest, np. to jest rzadkość, są rzadkością. Nie postawimy więc przecinka w zdaniach „Błędy ortograficzne to rzadkość”, „Błędy ortograficzne to istna zmora”, „Interpunkcja to jego pięta achillesowa”. Należy jednak z obu stron oddzielić wyrażenia wtrącone, a to znaczy, że podane zdania należy zapisać następująco: „Błędy ortograficzne, względnie literówki, to rzadkość”, „Błędy ortograficzne, jak również interpunkcyjne, to istna zmora”, „Interpunkcja, czyli przestankowanie, to jego pięta achillesowa”.
Jan Grzenia