przecinek przed tym, co konieczne

Chcę zapytać o wyrażenia z to co, wszystko co itp., gdzie po zaimku co nie ma już czasownika. Czy przed co stawia się wtedy przecinek, czy nie? Przykłady:
Trzeba zostawiać to co ciemne, co grzeszne.
Widząc to co dobre i to, co wymaga przemiany, zobacz też nadchodzącego Pana.
Człowiek wygrywa, jeśli trwa w tym co słuszne.
Niech więc nie pociąga nas to co efektowne, ale to co prawdziwe.
Idź za wszystkim co dobre i słuszne.
Wybieraj wszystko co szlachetne.
Zasada 90.A.1 w WSO PWN stanowi, że nie tylko zdania podrzędne należy wydzielać przecinkami, ale też równoważniki zdań. Rzecz zilustrowano m.in. przykładem: „Późno, bo dopiero po trzech miesiącach, przyszedł pierwszy list”.
W Pana przykładach wolno widzieć równoważniki zdań powstałe przez pominięcie czasownika być, np. „Trzeba zostawiać to, co [jest] ciemne, co [jest] grzeszne”. Tak więc przecinki, moim zdaniem, są tu uzasadnione.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski