przecinek – słowo – przecinek

Szanowni Państwo,
czy dopuszczalne są sytuacje, w których przecinek bezpośrednio poprzedza pojedyncze wyrazy i jednocześnie bezpośrednio następuje po nich? Przykłady konstrukcji, która sprawia mi kłopot:
Choćby na dworze był sztorm, tu, w moich czterech ścianach, nigdy go nie słychać.
Ponieważ list miał być długi, Piotruś, pisząc, jakby tracił zapał.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Oba zdania przytoczone w pytaniu mają poprawną interpunkcję. Ogólnie biorąc, imiesłów przysłówkowy może być obustronnie wydzielony przecinkami, jakikolwiek wyraz o charakterze wtrącenia może być wydzielony przecinkami, składnik szeregu (czyli konstrukcji współrzędnej) oczywiście też. Przestrzegam natomiast przed wydzielaniem przecinkami spójnika. Błędem jest rozstawienie przecinków jak w zdaniu:
Było jeszcze wcześnie, ale, ponieważ czekała nas długa droga, zaczęliśmy się pakować.

Poprawnie byłoby tak:
Było jeszcze wcześnie, ale ponieważ czekała nas długa droga, zaczęliśmy się pakować.

Albo tak:
Było jeszcze wcześnie, ale – ponieważ czekała nas długa droga – zaczęliśmy się pakować.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski