przecinek w zdaniach podrzędnie złożonych

Proszę napisać mi, jak wygląda zasada stawiania przecinka przed słowami i wyrażeniami takimi, jak: wiesz, nie wiem itp. Często widzę, że w np. w zdaniu „Wiesz, o czym mówię?” nie ma przecinka, a w innym, bardzo podobnym już jest. Od czego to zależy?
Dziękuję.
Obecność przecinka jest związana nie tyle z czasownikiem typu wiesz, ile ze zdaniem podrzędnym, które on wprowadza. Ogólna zasada jest taka, że zdania podrzędne otwierane spójnikiem chociaż, jeśli, ponieważ, że, żeby i in., a także zdania pytajnozależne, otwierane zaimkiem względnym lub partykułą czy, wymagają przecinka, np. „Wiesz, że cię kocham”, „Chcę, żebyś ze mną był”, „Rozumiesz, co czuję?”, „Powiedz, czy tak myslisz”. O wyjątkach można poczytać w uwagach do reguły [363] słownika ortograficznego PWN, dostępnego na naszych stronach WWW. W tejże regule jest też obszerna lista spójników wprowadzających zdanie podrzędne.
Mirosław Bańko, PWN