przeciwciało

Szanowna Poradnio,
jak brzmi skrót od słowa przeciwciało? W dostępnej mi fachowej literaturze (z dziedziny immunologii, jak i i innych dziedzin medycyny) znalazłem trzy (często autor jest niekonsekwentny i używa ich zamiennie): p/ciało, p-ciało, pc. (co jednak budzi skojarzenie z Personal Computer).
Najlepszy byłby skrót pc., ale bez kontekstu może być trudny do rozszyfrowania. Jednak wystąpi on raczej tylko w publikacjach fachowych, w których problem możemy łatwo rozstrzygnąć, podając przy pierwszym użyciu terminu przeciwciało odpowiadający mu skrót.
Mylące skojarzenie, o którym mowa w pytaniu, nie powinno się narzucać, bo odpowiednim skrótem informatycznym jest PC.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski