przecknąć się

Szanowni Państwo,
co oznacza słowo przecknąć? Spotkałem się z nim w pewnym ogólnopolskim czasopiśmie i, co ciekawe, nie ma go w żadnym słowniku i korpusie, ale gdy wpisze się je w Google, pokazują się zdania z tym słowem. Z kontekstu wynika, że to 'przebudzić się', ale jednak proszę o pomoc.
Nie wiem, dlaczego pisze Pan: „nie ma go w żadnym słowniku i korpusie”, skoro słownik Doroszewskiego w tomie 7 przytacza hasło przecknąć się z kwalifikatorem gw. (gwarowe) i definicją: „obudzić się, przebudzić się, ocknąć się nagle”. Słowo jest wciąż w użyciu, funkcjonuje potocznie, w Korpusie Języka Polskiego PWN ma nawet sporo wystąpień, np. „On bowiem wprawdzie przecknął się na chwilę, podniósł głowę i powiódł wzrokiem za Dzidzią, ale natychmiast zasnął znowu” (Z. Chądzyńska, Przez ciebie, Drabie).
Mirosław Bańko, PWN