przedstawić coś komuś do oceny

Dzień dobry. Jak powinnam powiedzieć: przedstawić coś do czyjejś oceny czy przedstawić coś komuś do oceny? A może oba zwroty są poprawne?
Małgorzata
Zazwyczaj powiemy „Przedstawiłem artykuł recenzentowi do oceny”. Nie będzie jednak błędem konstrukcja „Przedstawiłem artykuł do oceny recenzenta”. W pierwszym wypadku wyraz recenzentowi jest dopełnieniem orzeczenia przedstawiłem, w drugim rzeczownik recenzenta to przydawka określająca rzeczownik ocena.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski