przedziały liczbowe

Szanowni Państwo!
Jak zapisać przy użyciu liczb wyrażenie: „Dysponował 40 000 – 50 000 ludzi”? 40 000-50 000? 40-50 000?
PS. Przepraszam za zwrot „Witam”, którym rozpoczynałam poprzednie pytania kierowane do Państwa. Dzięki poradnikowi Poprawnie po polsku wiem już, w jakich sytuacjach jest on odpowiedni.
Z poważaniem
Anna Wiese
Jest kilka możliwości zapisu. Można zakres oznaczyć łącznikiem bez spacji (np. 40 000-50 000 ludzi), półpauzą bez spacji (np. 40 000–50 000 ludzi), kreską liczbową bez spacji (ang. figure dash, symbol kodu: U+2012), myślnikiem ze spacjami, przy czym myślnik może przyjąć formę półpauzy lub pauzy (np. 40 000 – 50 000 ludzi lub 40 000 — 50 000 ludzi). Najważniejszą sprawą jest wszakże to, by wszelkie zakresy liczb zapisywać w obrębie jednej publikacji zawsze tak samo.
Zapis: „Dysponował 40-50 000” jest niedopuszczalny, gdyż może sugerować, iż dana osoba dysponowała ludźmi w liczbie od czterdziestu osób do pięćdziesięciu tysięcy osób.
Nie byłby błędem, gdyby liczby zapisać cyfrowo-słownie, np. 40-50 tysiącami ludzi lub 40-50 tys. ludzi.
Adam Wolański